Proširite svoje znanje!
Zadovoljite svoju znatiželju!
Uđite u svijet znanosti!
Stvorite bolje temelje za buduće školovanje!
Postanite dobri, postanite bolji, postanite izvrsni!

U veljači 2011. godine u Međimurskoj županiji započela su s radom tri Centra izvrsnosti iz: informatike i matematike, hrvatskog i stranih jezika te iz prirodne grupe predmeta. Ulaganjem u obrazovanje nadarenih i darovitih učenika s područja cijele županije, Međimurska županija osigurala je financijska sredstva za rad Centara. Svi su programi za polaznike besplatni, a osiguran je i besplatan prijevoz polaznika.

Centar izvrsnosti iz informatike u OŠ Podturen središnje je mjesto u Međimurskoj županiji naprednog informatičkog obrazovanja i podizanja inovativnog kapaciteta županije. Misija Centra je razvijanje i njegovanje kreativnosti pojedinca, povezivanje i ostvarivanje međusobne suradnje sudionika obrazovnog procesa svih razina i privrede te pružanje potpore pojačanom korištenju informacijsko-komunikacijske tehnologije.

Osnovna škola Podturen na čelu s ravnateljicom Marijanom Cerovec osigurala je sve plakatpotrebne administrativno-tehničke, materijalne i prostorne uvjete za održavanje rada Centra te je okupila tim predavača koji su zajednički razradili i osmislili programe za učenike osnovnih i srednjih škola. Rad Centra podržali su i međimurski gospodarstvenici svojim donacijama.

otvorenjeCentar izvrsnosti iz informatike u Međimurskoj županiji sa sjedištem u Osnovnoj školi Podturen započeo je s radom 9. veljače 2011. godine, na Dan sigurnijeg interneta predavanjem o sigurnosti na internetu gospodina Marka Drenovačkog i gospodina Tomice Kaniškog iz Microsoftovog inovacijskog centra u Varaždinu.

Ove školske godine Centar izvrsnosti započeo je s radom u studenom, a svojim polaznicima nudi sljedeće programe: Izrada igara (Game maker i Kodu), Izrada mrežnih stranica (MS Expression Web), Multimedija (digitalna fotografija i video, animacije), Otvoreni kod, Osnove informatike, QBasic i Visual Basic.

U OŠ Nedelišće održavaju se Centri izvrsnosti iz fizike, biologije i kemije.