Matematička gusjenica

Autor: Lidija Matoša, 3. 5. 2018. 17:20

Da bi što prije i uspješnije usvojili zbrajanje i oduzimanje do 20 s prijelazom desetice, prvi razredi su u produženom boravku izradili pomagača – matematičku gusjenicu koja je svima izmamila osmijehe na lica i učinila računanje zabavnim. Povlačeći kuglice na gusjenici učenici mogu lako izračunati zadatak te jasno predočiti prezalak iz jedne u drugu deseticu koje su prikazane crvenom i bijelom bojom.

Dan zdravlja u produženom boravku

Autor: Lidija Matoša, 13. 4. 2018. 17:22

U produženom boravku uvijek je zabavno i korisno. Ove srijede obilježili smo Svjetski dan zdravlja različitim aktivnostima kojima su učenici ponovili temeljne pojmove o vođenju zdravog načina života. Svakodnevnim kretanjem i vježbama oblikovanja, pravilnom prehranom te boravkom na svježem zraku razvijamo se u zdravu osobu.

Pokus na temu Voda

Autor: Lidija Matoša, 19. 3. 2018. 12:50

Radionica – izrada božićnih kuglica od špage

Autor: Lidija Matoša, 21. 12. 2017. 14:34

Adventsko vijeme u produženom boravku bilo je radno i kreativno. Učenici su se okušali u izradi božićnih kuglica. Sve što je potrebno za ovu radionicu je špaga, voda, drvofiks i baloni, te naravno, volja i trud naših učenika. Rezultat rada njihovih spretnih ruku jesu jednostavni i predivni božićni ukrasi.

Radionica – vunene kapice

Autor: Lidija Matoša, 21. 12. 2017. 14:32

Uz malo vune i rolice papira, nastale su zanimljive kapice koje su s osmijehom na licima izrađivali učenici produženog boravka.

Advent

Autor: Lidija Matoša, 21. 12. 2017. 14:31

Advent je u produženom boravku započeo izradom adventskog kalendara koji su radili učenici uz pomoć učiteljica Mateje i Petre. Svakog je dana jedan od učenika otvarao “bombon” na kalendaru te izvukao bojanku koja se kasnije našla, uz ostale, kao ukras na njihovom šarenom božićnom drvcu. Sav njihov trud tijekom prvog polugodišta učiteljice su nagradile prigodnim pohvalnicama.

Kviz

Autor: Lidija Matoša, 30. 11. 2017. 16:34

Učenici produženog boravka svakodnevno ponavljaju nastavni sadržaj na različite načine, no najviše vole ponavljanje pomoću kvizova jer tada učenje postaje zabava. Ovog je puta na redu bio engleski jezik. Tako su učenici drugog razreda igrom vješala ponavljali recept za palačinke i boje, a u drugom kvizu povezali smo engleski i matematiku te na taj način ponovili zbrajanje i oduzimanje te pisanje brojeva do 20 na engleskom.

Međunarodni dan pismenosti u produženom boravku

Autor: Lidija Matoša, 21. 9. 2017. 17:30

8.rujna učenici u produženom boravku obilježili su Međunarodni dan pismenosti. Naučili su što je pismenost, kako komuniciramo i zašto je važno znati komunicirati, spomenuli pisma kojima su se služili ljudi nekad i danas (glagoljica, ćirilica, latinica) te pokušali napisati svoje ime na starom hrvatskom pismu, glagoljici.

Hrvatski olimpijski dan u produženom boravku

Autor: Lidija Matoša, 21. 9. 2017. 17:28

Učenici koji su u produženom boravku također su obilježili Olimpijski dan 11.rujna ove godine različitim aktivnostima o sportovima koje vole i koje treniraju. Odigrali su igru Memory, kratkom debatom o sportovima te nošenjem bijelih majica istaknuli su važnost zdravog kretanja i bavljenja sportom.

Izrada animiranog filma

Autor: Lidija Matoša, 20. 9. 2017. 14:59

Učenice 3.a razreda Ema Kranjec, Lara Pergar i Ela Cvitković sudjelovale su u filmskoj radionici koju je vodila studentica 5.godine Učiteljskog fakulteta u Čakovcu Mateja Pintarić u sklopu svog diplomskog rada na temu Stvaralački pristup animiranom filmu u akademskoj godini 2016./2017.

« Kolovoz 2018 »

Osnovna škola Šenkovec Čakovec / Maršala Tita bb 40, HR-40000 Šenkovec / www.os-senkovec.skole.hr / ured@os-senkovec.skole.hr