e-Twinning projekt – Dopisivanje na njemačkom jeziku!

Kad učenici žele raditi više, posebice u svoje slobodno vrijeme, nastane puno lijepih stvari. Tako su se učenici 7.b razreda s učiteljicom Ivanom Filipan uključili u jedan od međunarodnih e-Twinning projekata i dopisivali se na njemačkom jeziku sa školarcima iz skoro cijele Europe.

U projekt naziva Kultureller Kartenaustausch (Kulturološka razmjena karata i razglednica)  uključili su se učenici osnovnih škola iz Finske, Grčke, Češke, Slovačke, Italije, Poljske, Rumunjske i Mađarske s ciljem međukulturalnog razumijevanja, poboljšanja iskustva učenja i znanja stranog jezika,  povezivanja s učenicima drugih zemalja na njemačkom jeziku te prijateljstva.

Projekt je organiziran u nekoliko etapa. U prvom dijelu našeg projekta zabavljali smo se za izradom zajedničke kulturološke europske karte, koja je proputovala ukupno 7434 km.

Druga etapa je bila izrada razglednica i predstavljanje svojeg kraja ili domovine na temelju najpoznatijih znamenitosti.

Treća etapa tematski je bila vezana uz blagdan Uskrsa i predstavljanje običaja svake države. Poslali smo uskršnje čestitke svim članicama projekta i primili nekolicinu čestitaka od naših europskih prijatelja.

Kvalitetu našeg projekta prepoznala je Finska lokalna TV postaja u Pirkkali i napravila reportažu o važnosti međunarodne suradnje, poboljšanje jezičnih vještina učenika, jačanju kreativnosti učenika i poticanju motivirajućeg okruženja za rad.

objavio: MATEJA LEVAČIĆ   datum: 17. 6. 2016.