Zdravi obroci u 1.b razredu

Tko kaže da zdrav obrok ne može biti primamljiv i odličan za jesti?
To vam mogu iz prve ruke potvrditi učenici 1.b razreda koji su sami pripremali (i pojeli) upravo takve obroke.

U petak su se na satovima prirode i društva podijelili na četiri skupine i pripremali zdrave obroke. Da bi sve pripremili kako treba, kod kuće su od mama prikupili recepte, na plakatiće napisali recepte (koje su prezentirali prije nego su počeli pripremati obroke), te nakon dogovora što će tko raditi, krenuli u pripremu.
Lovro. Lucija, Mila i Vito pripremili su različite vrste jogurta sa pahuljicama. Kaja, Lana i Simon su na kruh sa sjemenkama mazali zdrave sirne namaze. David, Frano, Klara i Magdalena pomiješali su različite vrste povrća da bi dobili miješanu salatu. Bella, Neo, Patrik i Zoja donijeli su mnogo vrsta različitog voća i složili voćnu salatu.
I sami su se iznenadili koliko je dobro sve ispalo, i izgledom i okusom! Svi su probali sve, a najveća gužva bila je kod stola sa voćnom salatom.
Nakon prave gozbe sve je trebalo pospremiti, a u tome su se prvašići također pokazali vrlo vještima.
Sretni, zadovoljni i siti krenuli su kući spremni za vikend…

objavio: MATEJA LEVAČIĆ   datum: 2. 5. 2016.