Obiteljsko volontiranje prvašića iz 1.b

Prije dva mjeseca učenici 1.b naučili su tko su volonteri i ujedno postali najmlađi volonteri, zajedno s učenicima 1.a razreda. Tada su na projektnom danu izrađivali čestitke za djecu sa sindromom Down iz Udruge za sindrom Down Međimurske županije. Kada su im čestitke predali, osjećali su se veselo i vrlo ponosno.

No, tu volontiranje 1.b razreda ne prestaje…Kako je i planirano, u pomoć su pozvali svoje roditelje i sve polako prerasta u obiteljsko volontiranje. Nakon nekoliko pokušaja, prošlog utorka su Klara, Mila, Zoja, Lucija, Neo i Magdalena poveli svoje mame, te uz lijepo i veselo druženje s mamama i djecom iz Udruge za sindrom Down, ukrašavali su notese koji su na kraju ispali prava mala umjetnička djela. Notese ćete moći kupiti na štandu Udruge tijekom predstojećih blagdanskih dana. Dosad najaktivnija mala volonterka iz razreda je Zoja, koja je zajedno s mamom i sestrom pomagala i pri izradi adventskih vjenčića.

Nadamo se da će ovakvo obiteljsko volontiranje postati tradicija koja povezuje ljude i pokazuje da dobro u ljudima može postajati i biti još bolje.

objavio: Lidija Matoša   datum: 10. 12. 2015.