OBAVIJEST UČENICIMA OSMIH RAZREDA – UPISI U SREDNJE ŠKOLE

Dragi učenici,

prilikom uvida u vaš odabir programa srednjih škola utvrđeno je da neki od vas nisu odabrali mogućih 6 programa. Iako to nije obvezno, preporučamo da ih odaberete svih 6 kako se na kraju ne bi dogodilo da ne upadnete ni u jedan od odabranih programa. Pratite svoj rang!......

Prijave obrazovnih programa koji zahtijevaju dodatne provjere traju do 30.6.2015. Dodatne provjere provodit će se od 1.7. do 6.7. zato vas molimo da pogledate u natječaju srednje škole u koju se prijavljujte, kada se točno održava dodatna provjera. (U našoj županiji to se odnosi na Graditeljsku školu Čakovec – smjerovi Likovne umjetnosti i dizajna, smjer: Dizajner unutrašnje arhitekture i Dizajner keramike.)

Prijave obrazovnih programa koje NE zahtijevaju dodatne provjere te prigovori na unesene podatke, ocjene, natjecanja, rezultate dodatnih provjera i podatke na temelju kojih se ostvaruju dodatna prava na upis završavaju 7.7.2015., a 8.7.2015. zaključat će se mogućnost odabira obrazovnih programa.

Osim toga, 8.7.2015. ili 9.7.2105. u školu ćete doći s jednim od svojih roditelja kako biste potpisali prijavnicu i time potvrdili svoj odabir programa. Krajnji rok za potpisivanje prijavnica je 10.7.2015. Ukoliko niste u mogućnosti doći na potpisivanje u te dane, molim vas da se OBAVEZNO javite pedagoginji (br.tel. škole - 040/343-442).

Ovim putem podsjećamo učenike koji će prijaviti Njemački jezik kao prvi strani jezik, da trebaju obaviti dodatno testiranje u jednoj od škola u kojoj su prijavili obrazovni program. U natječajima je za svaku školu navedeno kada će se testiranje obavljati.

Konačne ljestvice poretka objavit će se 11.7.2015.

Upisi se održavaju od 13.7. - 17.7. 2015.

Svi učenici koji ostvare pravo upisa u neki program obrazovanja dužni su u razdoblju od   13.07.2015. - 17.7.2015.  dostaviti u srednju školu (vidi  brošuru  „Idemo u srednju!“  stranicu  43.):

1.       Upisnicu  (potpisani obrazac od strane roditelja/skrbnika  i  učenika)

2.       dokumentaciju na osnovu koje su ostvarili dodatne bodove ili izravan upis  (Rješenje ureda državne uprave o primjerenom obliku školovanja u osnovnoj školi, Potvrde ili Rješenja na osnovu kojih su ostvarili dodatne bodove i sl.), jer ako se ustanovi da dokumentacija ne postoji ili nije vjerodostojna, učenik gubi pravo na upis i upućuje se na sljedeći upisni rok

3.       ako je potrebno za određeno zanimanje odnosno obrazovni program, dostavlja se potvrda liječnika školske medicine, svjedodžba medicine rada, ugovor o naukovanju….

Ukoliko se pravodobno ne donese sva tražena dokumentacija, učenik  gubi pravo na upis u ljetnom upisnom roku i uputit će ga se na jesenski upisni rok.

U slučaju nejasnoća uvijek nam se možete obratiti osobno u školi ili telefonom.

Pratite web stranicu škole u slučaju novih obavijesti!

Lijep pozdrav!

Koordinatori upisa u srednje škole

objavio: Lidija Matoša   datum: 30. 6. 2015.