Dani hrvatskog jezika

Svake godine se od 11. do 17. ožujka obilježavaju Dani hrvatskog jezika. To je kulturna manifestacija utemeljena odlukom Hrvatskog sabora 1997. godine koja se održava na spomen Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika. Spomenuta Deklaracija je plod borbe za hrvatski jezik, njegov samostalni razvitak bez ičije nadređenosti te borbe da hrvatski narod svoj jezik naziva svojim imenom.

Organiziravši kviz znanja iz hrvatskog jezika za učenike osmih razreda 19. ožujka 2015. godine, naša škola je obilježila Dane hrvatskog jezika. Svaki razredni odjel zastupalo je troje učenike koji su svojim znanjem pokušali točno odgovoriti na sva postavljena pitanja kako bi došli do pobjede. Pobijedili su učenici 8.c razreda koji su predstavljale Ivana Brlečić, Tara Baranašić i Marta Kozjak. Drugo mjesto su osvojili predstavnici 8.a razreda u sastavu Magdalene Radiković, Lucije Vugrin i Matije Zadravca dok su učenici 8.b razreda, koji su predstavljali Fran Krištofić, Lorena Borak i Laura Korent, osvojili treće mjesto. Učenici su osvojili vrijedne nagrade koje je osigurala škola, a uručila im je ravnateljica škole Vesna Kalšan, prof.

Čestitamo svim sudionicima su nam svojim pripremanjem, sudjelovanjem i borbenošću u natjecanju pokazali kako imamo bogat jezik na koji moramo biti ponosni.

objavio: Lidija Matoša   datum: 26. 3. 2015.