21. HRVATSKI DJEČJI FESTIVAL „STIH I NOTA , STO DIVOTA“

OŠ “Petar Zrinski Šenkovec“  sudjelovala je i ove godine  poetskim i likovnim radovima svojih učenika na literarnom i likovnom natječaju 21. HDF: Stih i nota sto divota.

Završna svečanost HDF održana je 23.11.2014. u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu. Nakon otvorenja  održani su Okrugli stolovi.

Ovogodišnje Povjerenstvo za literarne radove,u sastavu: Pajo Kanižaj, Željka Horvat Vukelja,Diana Zalar i Marija Tuksar, izabralo je sljedeće radove naših učenika za predstavljanje na Festivalu i tiskanje u Zborniku:

„Hižica čeka“, Lune Jalšovec 4.a r., mentorice Radojke Oreški i

„Hote ljudi“, Leona Turka 4.r. PŠ Mačkovec, mentorice Senke Saško.

Na Festival je stiglo preko stotinu literarnih radova iz županija i škola diljem Lijepe naše, a nagrađeno je njih 24.Na likovni natječaj pristiglo je 200 radova. Samo je njih 15 odabrano za izložbu i tiskanje u Zborniku. Izabrani radovi od strane Prosudbenog povjerenstva u sastavu Ivone Biočić Mandić i Ane Novoselac, predstavljali su primjere vizualne poezije. Čak je šestero naših učenika nagrađeno i posebno pohvaljeno za svoje izvrsne likovne ostvaraje:

Hana Strniščak, 4.a r.,mentorice Radojke Oreški

Helena Strniščak, 6.r., mentora Josipa Mihalkovića,te

učenici 8.r. Matija Zadravec, Tara Baranašić, Julija Šupljika i Viktorija Malekoci, mentora Josipa Mihalkovića.

Izloža nagrađenih likovnih radova održat će se od 25.11. do 1.12.2014. u Hrvatskom školskom muzeju.

Svi učenici i mentori primili su Priznanja , primjerak Zbornika i ulaznice za glazbeni dio Festivala. Na Festivalskom koncertu sudjelovali su najbolji dječji zborovi iz cijele Hrvatske.

Pokrovitelj Festivala bio je predsjednik RH, dr. Ivo Josipović.

21. HDF započinje svoje treće desetljeće postojanja. Zaželimo mu da još mnogo godina živi (jer smo nažalost čuli da bi se iduće godine mogao ugasiti) i da svojom edukativnom i odgojnom komponentom pretvara slike u stihove, stihove u slike, a sve zajedno u simfoniju ljubavi, dobrote, poštenja , istine i radosti djece iz cijele Hrvatske koja sudjeluju u tom druženju!

objavio: Lidija Matoša   datum: 28. 11. 2014.