Književni susret učenika 1.a, 1.b, 2. b i 3. razreda sa spisateljicom Ivanom Kranželić u Knjižnici i čitaonici Šenkovec

Učenici nižih razreda OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec su u ponedjeljak, 27. 10. 2014. u ranim jutarnjim satima krenuli pješke prema mjesnoj knjižnici u Šenkovcu. Rana jutarnja šetnja baš nam je godila.

Klupe smo zamijenili ugodnim ambijentom u Knjižnici i čitaonici Šenkovec. Ravnateljica knjižnice, gospođa Božica Mezga, upoznala nas je s radom knjižnice, načinom posuđivanja knjiga, radionicama koje se stalno održavaju u prostorijama knjižnice i mnogim drugim zanimljivim aktivnostima. Upoznali smo dječji odjel knjižnice, odjel za odrasle i u potkrovlju nama najzanimljiviju prostoriju koja je namijenjena igri i puna je računala. U tom prostoru upoznali smo zanimljivu pjesnikinju Ivanu Kranželić koja piše pjesme za djecu. Piše o najobičnijim stvarima: o psu- i to svom psu, strašnom kitu koji guta sve do čega dođe, djevojčici koja je željela da se smoči na kiši, o jednom plačljivku...a sve pjesme možete pročitati u njenoj zbirci „Čemu služe stvari“. Nakon čitanja poezije imali smo zadatak ilustrirati njene pjesme u slikarskim tehnikama. Nije nam bilo teško. Odmah smo se primili posla. Nastali su prekrasni radovi koje je gospođa Ivana fotografirala, a mi smo ih zalijepili u bilježnice. Tako će nas podsjećati na nezaboravan susret koji smo ovjekovječili i zajedničkom fotografijom ispred knjižnice. Hvala gospođi Božici na pozivu. Nadamo se nekom zanimljivom susretu sljedeće godine.

Učenici nižih razreda s učiteljicama

objavio: Lidija Matoša   datum: 27. 11. 2014.