„Vrabec na oblaku “

Učenici i učenice Osnovne škole „Petar Zrinski“ Šenkovec  i ove su godine postigli  velik uspjeh na 34.smotri  dječjeg kajkavskog pjesništva „Dragutin Domjanić“ u Svetom Ivanu Zelini održanoj 25. listopada 2014. godine.

Smotra je održana pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva kulture te Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, a supokrovitelji događanja bili su Zagrebačka županija i Grad Sv. Ivan Zelina. Na adresu organizatora pristiglo je 358 učeničkih radova iz 62 osnovne škole s kajkavskog govornog područja  Ocjenjivačko povjerenstvo u sastavu dr.sc. Ivo Kalinski, dr.sc. Joža Skok i dr.sc. Božica Pažur, za objavu u zbirci pjesama „Vrabec na oblaku “ odabralo je 66 radova od kojih je 34 bilo javno izvedeno na samoj smotri. U zbirci pjesama „Vrabec na oblaku “ objavljene su tri pjesme učenica naše škole i to:  pjesma „Zima “ učenice 2. a razreda Dore Culej ( voditeljica Jasminka Mesarić), „Proščeje“ učenice 4.a razreda Inge Grgić (voditeljica Radojka Oreški) i „Moja mačka Karolina“ učenice 4. razreda PŠ Mačkovec Katje Premuš ( voditeljica  Senka Saško).

Učenica 2. a razreda Dora Culej recitirala je svoju pjesmu „Zima “ u   programu smotre.

ZIMA

V ZIMI JE SE BELO:

STEZA JE BELA,

ŠUMA JE BELA,

KROV JE BELI,

SNJEGOVIĆ JE BELI

I LJUBAV JE BELA

Pjesma „Zima “ uvrštena je među najbolja ovogodišnja najmlađa pjesnička ostvarenja . Stoga je  Dora dobila nagradu - godišnju pretplatu na časopis „Radost“,objavu pjesme u jednom od brojeva lista , te komplet knjiga koje je osigurao Večernji list. Osim toga  Dora je osvojila i treće mjesto od strane gledatelja Smotre.

Za likovne priloge u zbirci „Vrabec na oblaku “  odabrani su najuspješniji  likovni radovi učenika 3. razreda Karla Preložnjaka (voditeljica Biserka Kontrec ) i učenice 4. b razreda Tee Rojko ( voditeljica Vesna Golub).

U predvorju dvorane „Kraluš “ Pučkog otvorenog učilišta Sv. Ivan Zelina postavljena je izložba likovnih radova , među kojima su bili i predivni radovi učenika naše škole. Zidove dvorane krasili su likovni radovi učenice 2.a razreda Lorene Tomrecaj ( voditeljica Jasminka Mesarić),  učenice  4. a razreda Stele Horvat  (voditeljica Radojka Oreški) , učenika i učenica 5. razreda – Gorana Mihalkovića, Nikole Novaka, Petre Kerman, Maje Suvajac i Vanje Žganec (voditeljica Ladislava Šestak -Horvat).

Uživali smo u književnom programu  manifestacije koji je bio obogaćen dramskim  sadržajima dječje amaterske skupine „ ZAmKa “  i  glazbenim Blue World triom,  a zabavljali su nas voditelji Vid Balog i Adam Končić.

Iskrene čestitke svima!

objavio: Lidija Matoša   datum: 30. 10. 2014.