Četiri državna plasmana proslavljena u Danu škole

Prigodnim programom je 12. lipnja 2014. godine u OŠ "Petar Zrinski" Šenkovec proslavljen Dan škole. U sportskoj dvorani naše škole okupili su se učenici, roditelji i učitelji matične škole te PŠ Mačkovec i PŠ Žiškovec. Svečanoj priredbi prisustvovali su i mnogobrojni gosti i uzvanici.  Na početku je sve prisutne srdačno pozdravila ravnateljica škole Vesna Kalšan, prof. čestitavši svima Dan škole te je pročitala izvješće o realizaciji Godišnjeg plana i programa škole i izvjestila nas o ovogodišnjem radu i uspjesima škole.

U prikazu svih ostvarenih rezultata i osvojenih nagrada na raznim smotrama i natjecanjima tijekom ove školske godine, poseban naglasak je stavljen  na učenike i mentore koji su našu školu predstavljali na natjecanjima državne razine. Među njima moramo istaknuti Martina Josipa Kocijana, učenika 6.b razreda, koji je državni prvak u matematici (mentorica: Jasmina Trupković) i u informatici (mentor: Dejan Drabić , voditelj: Miljenko Blažeka). Na državnom natjecanju iz njemačkog jezika Eva Čurin, učenica 8.b razreda, zauzela je drugo mjesto (mentorica: Ivana Filipan). A mali zbor naše škole osvojio je srebrnu plaketu  na 57. glazbenim svečanostima hrvatske mladeži koje su po svom značenju državno natjecanje pjevačkih zborova djece i mladeži Republike Hrvatske (mentor: Vladimir Novak). Svi oni, ali i ostali učenici i njihovi mentori koji su na brojnim natjecanjima, natječajima i smotrama postigli zapažene rezultate, posebno su istaknuti tijekom podjele nagrada i priznanja koje im je uručila ravnateljica škole.

Na županijskim natjecanjima smo također postigli lijepe rezultate. Prvo mjesto iz matematike osvojio je Martin Josip Kocijan (mentorica Jasmina Trupković), drugo mjesto iz matematike ima Lana Šprajc, učenica 6.a razreda,  (mentorica: Jasmina Trupković), drugo mjesto iz geografije osvojio je Martin Josip Kocijan (mentorica: Dunja Novak) te su drugo mjesto u finalu EU kviza osvojili učenici sedmih razreda Matija Zadravec, Antonio Patafta, Alen Polanec i Nino Šatrak (mentor: Janko Kalšan).

Bili smo uspješni i na sportskim natjecanjima. Drugo mjesto  na poluzavršnom natjecanju u stolnom tenisu osvojile su Petra Vugrinec, Hana Zadravec i Nikolina Valkaj (mentor: Dražen Korent). Učenice Lana Matotek, Leona Matotek i Ana Tolek su osvojile drugo mjesto na županijskom natjecanju u badmintonu (mentorica: Jasminka Jakšić). Na županijskom natjecanju u plivanju učenici Rino Mikac, Niko Novak, Tin Furdi, Vinko Stunković, Jurica Balent, Adam Šinjori, Sebastijan Krznarići  Karlo Požgaj su osvojili drugo mjesto (mentorica: Jasminka Jakšić).

Potrebno je napomenuti kako su naši učenici bili marljivi i kreativni u brojnim likovnim i literarnim natječajima i smotrama na kojima su sa svojim mentorima primili brojne nagrade, priznanja i pohvalnice. Svima od srca čestitamo i želimo da i u predstojećim školskim godinama ostvare lijepe rezultate.

Program je nastavljen kulturno-umjetničkim sadržajem tijekom kojeg su nam se predstavili učenici nižih razreda matične i područnih škola, članovi velikog i malog zbora, pobjednice Najglasa, recitatori  te gimnastička i plesna skupina. Završetkom službenog djela svi okupljeni zadržali su se u razgledu izložbe raznih učeničkih uradaka tijekom školske godine u prostorima škole. Svi gosti, uzvanici i djelatnici škole pozvani su na domjenak koji je organizirala škola kako bi nastavili druženje i proslavu Dana škole.

objavio: Lidija Matoša   datum: 17. 6. 2014.