Nezaboravni maturalac 7. razreda

Na maturalac smo krenuli 18. svibnja 2012. godine. Nismo se nadali da će nam biti zabavno zbog samo dva dana boravka na moru, ali na kraju smo se ipak proveli nezaboravno.

U autobusu je vladala vesela atmosfera, a i posjeti muzejima na putu do Krka bili su zanimljivi. Prvo smo posjetili Muzej Ivana Gorana Kovačića u Lukovdolu gdje se svake godine održava manifestacija Goranovo proljeće, a nakon toga i Muzej žaba u Lokvama. Spustili smo se i ispod zemlje, naime, obišli smo špilju Biserujku na otoku Krku i pokušali potražiti blago gusara koje se prema legendi nalazi negdje u toj špilji. Posjetili smo i Jurandvor gdje smo obišli crkvicu sv. Lucije u kojoj je pronađena Baščanska ploča.

Nakon ispunjenog dana došlo je i vrijeme za odsjesti u našem konačnom odredištu, Omišlju. Nakon bogate večere prošetali smo gradom i razgledali staru jezgru. Nakon neprospavane noći u čijem će mraku ostati skrivene tajne, prijepodne smo proveli na plaži kupajući se i zabavljajući. Vrijeme je brzo prošlo i trebali smo poći našim domovima.

Složili smo se da je maturalac prekratko trajao, ali će nama, a nadamo se i našim učiteljima zauvijek ostati u sjećanju.

Bila su ta dva prekrasna dana provedena s najboljim prijateljima iz 7.a i 7. b razreda te najboljim učiteljima Idom Somi Rodiger, Josipom Mihalkovićem i stručnim suradnikom knjižničarom, Tomicom Hlapčićem.

Slike pogledajte u našoj fotogaleriji!

Lea Čalopek, 7.a

objavio: Lidija Matoša   datum: 23. 5. 2012.

« Svibanj 2024 »