SFERICA jedna, ali vrlo vrijedna!

Svake godine učenici naše škole odazivaju se na likovno-literarni natječaj SFERA – udruge za znanstvenu fantastiku Zagreb. Pobjednici natječaja dobivaju nagradu SFERICA. Cilj uručivanja nagrade je promocija znanstvene fantastike među djecom te poticanje mladih na kreativno izražavanje.

Ove je godine na natječaj pristiglo više od tisuću likovnih i literarnih radova iz cijele Hrvatske. Peteročlani žiri (školski psiholog, defektolog, knjižničar, pedagog i učitelj) nije imao lak posao. Trebalo je izabrati najbolje među najboljima. A među njima je i jedna učenica naše škole.

Laura Radek, učenica 1.a razreda, dobitnica je druge nagrade za likovni rad na temu VELIKI PLES VILA. I to ne samo iz naše škole, nego i iz naše županije. I jedina je nagrađena učenica prvog razreda osnovne škole iz cijele Hrvatske. Svi smo ponosni na Lauru, a naročito njezini roditelji te učiteljica Radojka Oreški.

SFERICE su bile uručene u okviru konvencije SFERAKONA 28. travnja 2012. godine na središnjem događaju koji ove godine ujedinjuje SFERAKON te europsku konvenciju EUROCON koja se svaka godine održava u drugom europskom gradu, a ove godine u Zagrebu.

Najbolji likovni radovi su bili izloženi na konvenciji, a najbolji literarni radovi su objavljeni u posebnom izdanju SFerinog glasila Parsek.

objavio: Lidija Matoša   datum: 29. 4. 2012.

« Svibanj 2024 »