Obilježavanje Dana hrvatskog jezika

Kviz gramatike iz hrvatskog jezika

Osnovna škola „Petar Zrinski“ Šenkovec obilježila je 12. ožujka 2012. godine Dane hrvatskog jezika održavši kviz gramatike iz hrvatskog jezika za osmaše.

Svaki razredni odjel zastupalo je četvero učenika koji su svojim znanjem nastojali odgovoriti točno na sva postavljena pitanja kako bi došli do pobjede.

Pobijedili su učenici 8.b razreda koji su predstavljali Karlo Drvoderić, Eva Kolarek, Jakov Skok i Lea Tkalčec. Po broju točnih odgovora izjednačeni su bili 8.a i 8.c razred pa su oni nastavili natjecanje odgovarajući na dodatna džoker pitanja. Drugo mjesto osvojile su predstavnice 8.a razreda u sastavu Ane Črep, Sanele Šumečki, Josipe Vinković  i Ane-Emine Živko dok su učenici 8.c razreda, kojeg su predstavljali Ivan Belovari, Laura Horvat, Dunja Šafarić, Marija Šprem i Rea Vidačić, osvojili treće mjesto. Tijekom programa zabavili su nas, izvevši dvije skladbe, osmaši Leon Kozjak, David Novak i Petar Vinković, uz glazbeno pojačanje sedmaša Matea Grabara.

Ovo natjecanje posvetili smo obilježavanju Dana hrvatskog jezika koji se svake godine slavi od 11. do 17. ožujka. Ta kulturna manifestacija utemeljena je odlukom Hrvatskog sabora 1997. godine, na spomen Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika. Deklaracija je bila borba za hrvatski jezik, njegov samostalni razvitak bez ičije nadređenosti, borba da hrvatski narod svoj jezik naziva vlastitim imenom.

Slike događaja dostupne su u fotogaleriji.

objavio: GORAN PLAFTAK   datum: 16. 3. 2012.

« Svibanj 2024 »