Djeca nose svjetove na dlanu

Velik uspjeh učenika osnovne škole  “Petar Zrinski “Šenkovec, na  17. Hrvatskom dječjem festivalu “Djeca nose svjetove na dlanu”!

Hrvatski dječji festival “Djeca nose svjetove na dlanu”održan je 21.11.2010. u Koncertnoj dvorani “Vatroslav Lisinski” u Zagrebu,pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti,obrazovanja i športa Republike Hrvatske.

Festival objedinjuje literarno i likovno stvaralaštvo učenika osnovnih škola iz cijele Republike Hrvatske,te odabrane skladbe koje izvode najbolji dječji zborovi.

Među najuspješnije literarne ostvaraje  učenika od 1.do 8.razreda odabrana su pjesma “Zima” Julije Šupljike ,učenice 4.a razreda mentorice Radojke Oreški.

Julija je  svoju pjesmu  interpretirala na susretu s Prosudbenim povjerenstvom,koje su činili poznati dječji književnici.Nagradu i diplomu uručila joj je književnica Sanja Pilić.

Između mnogo likovnih radova učenika osnovnih škola iz cijele Republike Hrvatske odabrano je 16 najuspješnijih,a čak tri rada učenika OŠ  “Petar Zrinski”Šenkovec.Likovni radovi su bili uramljeni i izloženi ,a učenici su primili diplome nakon što su članovi Prosudbenog povjerenstva iznijeli mišljenje o svakom radu.

Nagrađeni učenici su:Adam Šinjori ,učenik 1.a razreda ,mentorice Ladislave Šestak-Horvat, za sliku “Moj osunčani suncokret”,Sanela Novak  učenica 2.b razreda ,mentorice Jasminke Mesarić, za crtež “Leteća mačka” i Leon Hozjen, učenik 4.b razreda ,mentorice Jelena Fuss za crtež “Kod bake na selu”.

Julijina pjesma “Zima”  kao i likovni ostvaraji nalaze se u Zborniku 17.Hrvatskog dječjeg festivala”Djeca nose svjetove na dlanu 2010”.

objavio: Lidija Matoša   datum: 28. 11. 2010.

« Svibanj 2024 »