„Pomozimo onima kojima je najpotrebnija“

Sudjelovali smo u 38. humanitarnoj akciji Hrvatskog Crvenog križa...

Diljem Hrvatske se 14. listopa 2010. godine održala humanitarna akcija Hrvatskog Crvenog križa. Kao zajednička akcija svih društava Hrvatskog Crvenog križa, ovogodišnja se akcija provodila na mjesnim, općinskim, gradskim i županijskim razinama društava. Moto ovogodišnje humanitarne akcije je bio: „Pomozimo onima kojima je najpotrebnija“.

Prikupljala se hrana, novac, odjeća, obuća te ostala materijalna dobra. Svi koji su sudjelovali u akciji bili su uočljivo označeni znakom Crvenog križa. Građani koji su donirali novac, za poklonjeni novac su dobili novčani bon zahvalnosti s oznakom vrijednosti.

I naša škola se uključila u spomenutu akciju. Učenici šestih i osmih razreda te neki učenici četvrtih razreda su u poslijepodnevnim satima prikupljali razna materijalna dobra koja su donirali stanovnici Mačkovca, Šenkovca, Žiškovca i Knezovca. Njih su koordinarale učiteljice Jelena Fuss i Jasminka Mesarić.

Elena Meglić, 7.a

objavio: Lidija Matoša   datum: 19. 10. 2010.

« Svibanj 2024 »