TERENSKA NASTAVA-UPOZNAJEMO ZAVIČAJ

Učenici 3.razreda iz OŠ "Petar Zrinski" Šenkovec išli su po Gornjem Međimurju na nastavu izvan škole i mnogo su toga naučili, pročitajte...

Učenici 3.razreda OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec i Područnih škola Mačkovec i Žiškovec oduševili su se zanimljivim oblikom nastave. U srijedu 7.10.2009. upoznavali smo reljef zavičaja, orijentirali se u prirodi upoznali kulturno-povijesne spomenike i gospodarske djelatnosti Međimurja vozeći se kroz Gornje Međimurje školskim autobusom.

Zanimljivo je bilo na najvišem vrhu Međimurja Mohokosu gdje smo saznali da mu je  visina 344,5 metara. Obzor je bio širok i velik, s prekrasnim bojama jeseni u vinogradima, šumarcima i voćnjacima.

Štrigova je veoma staro i zanimljivo naselje, a povijest mjesta, te crkve sv.Jeronima prenio nam je na zanimljiv način predsjednik Turističke zajednice Štrigove gosp.Mikec.

Budući da je blizu granica sa susjednom Republikom Slovenijom posjetili smo granični prijelaz Bukovje i naučili što je granica, te kako se može prelaziti.

Prekrasni vinogradi, berači grožđa i zvukovi klopoteca pratili su nas kroz Sveti Urban i Gornji Mihaljevec na putu prema najvećem plantažnom voćnjaku u Nedelišću.

Prošetali smo kroz voćnjak uz pratnju agronoma, upoznali vrste jabuka, način branja i spremanja, te zaštitu voćnjaka tijekom vremenskih nepogoda.

Sada je u tijeku berba jabuka u kojoj sudjeluje 150 berača dnevno, a mi smo također naučili brati jabuke. Ubrane jabuke pojeli smo u slast. Na kraju smo upoznali meteorološku stanicu u sklopu voćnjaka.

Oduševljeni ljepotom zavičaja zadovoljni sretni vratili smo se kući.Želimo što više ovakve nastave! Bilo je super!

Učenici 3.razreda OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec

objavio: Ivan Vugrinec   datum: 9. 11. 2009.

« Svibanj 2024 »