NAŠ MATURALAC

U srijedu, 5. lipnja 2019. U 5 sati ujutro autobus pun sedmaša I njihovih učiteljica krenuo je na trodnevno putovanje. Dan nam je započeo u super raspoložanju jer se pričalo o planovima od samog početka. Ubrzo su se čule i pjesme i tako se nastavilo sve do Poreča. To je bilo naše prvo odredište. Uz super vodiča razgledali smo grad i vidjeli Eufrazijevu baziliku na čijem smo tornju čuli zvono u našoj neposrednoj blizini (ako se pitate, bilo je prilično glasno). Već smo bili i ogladnjeli pa smo otišli na ručak, a tada smo imali i neko slobodno vrijeme. Kasnije smo se zaputili prema našem hotelu. Svi smo se trudili čim brže raspakirati jer je vani bilo sunčano, a to je značilo samo jedno: odlazak na plažu. Skoro svi su se okupali u moru, neki cijeli, a neki samo noge, a bili smo i na bazenu. Večera je bila ukusna, a kasnije smo se svi zajedno zabavljali u mini discu hotela.

Drugi dan započeo je pomalo umorno, ali umor brzo nestane kada se društvo okupi. Nakon doručka, zaputili smo se prema Fažanama gdje smo se ukrcali na brodić za Brijune. Tamo smo vlakićem prošli kroz predivan nacionalni park, a čak smo se i upoznali sa slonicom Lankom te papigama Kokijem i Arom. Nakon prirodnih ljepota, posjetili smo i one povijesne u Puli. Uz razgled centra grada vidjeli smo i Amfiteatar Arenu te saznali nešto o borbama koje su se tamo održavale. Ostatak poslijepodneva smo proveli na plaži uživajući u moru. I tu večer smo nakon disca bili potpuno izmoreni. Treće jutro ustali smo ispunjeni srećom, ali i djelomičnom tugom jer smo znali da se bliži vrijeme povratka. Prošetali smo prekrasnim Motovunom i malenim Humom, vidjeli Aleju glagoljaša, a tada se zaputili prema Međimurju. Vožnja nam je prekratko trajala, no vratili smo se kući s predivnim uspomenama, novim prijateljstvima i složniji nego ikad. Hvala učiteljicama i svima koji su pomogli u stvaranju prekrasnih sjećanja.

objavio: Lidija Matoša   datum: 17. 6. 2019.

« Svibanj 2024 »