24. HRVATSKI DJEČJI FESTIVAL STIH I NOTA,STO DIVOTA 2018.

Svake godine u mjesecu studenom održava se Hrvatski dječji festival Stih i nota, sto divota. Ove godine natječaj dugo nije bio raspisan pa smo se već zabrinuli, naviknuti da se svake godine pripremamo i sudjelujemo s literarnim i likovnim radovima naših učenika. Vrijedni organizatori na vrijeme su nas obavijestili o promjenama, a mi smo se sa svojim učiteljicama dali na posao. Naravno - i iskazali se. Moramo se pohvaliti da smo bili jedna od najuspješnijih škola na festivalu.

Završna svečanost HDF-a održana je 14. siječnja 2018. u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu. Nakon otvorenja  održani su Okrugli stolovi. I ove godine pristigli su literarni i likovni radovi iz različitih dijelova Lijepe Naše.

Ovogodišnje Povjerenstvo za literarne radove, na čelu s gospođom  Marijom  Tuksar, izabralo je sljedeće radove naših učenika za predstavljanje na Festivalu i tiskanje u Zborniku:

1/ MOJE MEĐIMURJE – Karla Hajdarović, 6.b /Marijeta  Stevanović,mentor/

2/ BEZ KOMPJUTORA – Jannik Vugrinec, 4.b i

3/ DEDIJOVE IGRAČKE – Manda Jeđut, 4.b /Ladislava Šestak- Horvat, mentorica/

4/ JAN, DVO TRI –MLINEK – Ema Kranjec, 3.a i

5/ MOJ PES BONO   -  Zoja Šestak, 3.a /Radojka Oreški,mentor/

6/ JUTRO PRED MOJOM HIŽOM -  David Husadžić, 3.b /Vesna Golub, mentorica/

7/ VOLIM PRIČE – Adrian Horvat, 1.a /Jasminka Mesarić,mentor/

8/ RAD BI TI POVEDALA – Mia Šalja, 3.r., PŠ Mačkovec/Senka Saško, mentorica/

9/ PUŠLEK CVETJA – David Dokleja, 3.r., PŠ Mačkovec/Senka Saško, mentorica/

Na Festival je stiglo mnoštvo literarnih radova iz županija i škola diljem Hrvatske, a nagrađeno je njih 28. Na likovni natječaj pristiglo je najviše radova do sada, njih oko 500. Samo je njih 20 odabrano za izložbu i tiskanje u Zborniku. Radove izabrane od strane Prosudbenog povjerenstva u sastavu Ivone Biočić Mandić i Ane Novoselac učenici su sami predstavili. Dvoje  naših učenika nagrađeno i pohvaljeno za svoje izvrsne likovne ostvaraje su:

1.Nola Filo, 6. razred, TAJNI LEKSIKON, voditelj: Josip Mihalković

2.Jakov Radek, 4. b razred, HOĆE LI REGOČ SPASITI SELA?, voditeljica: Ladislava Šestak - Horvat

Izloža nagrađenih likovnih radova održat će se u Etnografskom muzeju u Zagrebu.

Učenici i mentori primili su Priznanja, primjerak Zbornika i ulaznice za glazbeni dio Festivala. Na Festivalskom koncertu sudjelovali su najbolji dječji zborovi iz cijele Hrvatske.

Završio je još jedan HDF. Puni dojmova vratili smo se kućama. Zapamtili  smo da trebamo udisati i disati sreću kad god nam se pruži prilika. Kotač sreće često pokreće kreativnost i zato “budimo kreativni usprkos svemu!“ (I.B. Mandić).

Djeco,  pišite, pišite, pišite jer „riječi su najsnažnije oružje kojim se možemo boriti za ljubav, poštovanje i plemenitost među ljudima.“ (M.Tuksar)

Nadamo se da će naši radovi bogatiti i zbornik  25., jubilarnog HDF-a.

AUTORICA ČLANKA:

Ladislava Šestak - Horvat

Slike pogledajte u našoj fotogaleriji.....

objavio: Lidija Matoša   datum: 18. 1. 2018.