Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje – 2.b

U 2.b razredu učenici su s učiteljicom obilježili Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

Prvo smo poslušali pjesmu o Vukovaru Stoji grad koju interpretira Hrvoje Hegedušić. Slijedio je razgovor o sadržaju pjesme i poruci koju ona prenosi. Odgledali smo kratku prezentaciju o događajima u vrijeme pada Vukovara, zatim kratak film o nastanku i važnosti vodotornja u Vukovaru – simbolu otpora neprijateljima. Vodotoranj u Vukovaru bio je motiv učenicima za likovne radove.

Nakon razgovora o tome kako je u Domovinskom ratu stradalo mnogo ljudi shvatili smo zašto postoji potreba sjećanja na te ljude obilježavanjem Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata (Vukovar, Škabrnja). Zato se pali svijeća kao znak poštovanja prema žrtvama Domovinskog rata.

Od malih staklenki i vukovarskih motiva nacrtanih na bijelom papiru, izradili smo svijećnjake, te ih zapalili.

Shvatili smo koje su strašne posljedice rata i poželjeli da se rat nikada više nigdje ne dogodi.

Učenici 2.b s učiteljicom Vesnom

objavio: Lidija Matoša   datum: 20. 11. 2020.