Giti Radiković titula Ambasadorice Udruge Mlada pera

Gita Radiković, učenica 2. razreda svojom pjesmom Dan i noć  osvojila je Srebrno pero na natječaju Različitim jezicima na istome putu Udruge Mlada pera iz Čakovca.

Opisala je povezanost dana i noći, Sunca i Mjeseca, mladića i djevojke, različitosti koje ne mogu jedna bez druge i samo zajedničkim postojanjem čine cjelinu. Pjesma će biti objavljena i u zborniku koji će izaći do kraja siječnja. Gitinu nadarenost za literarni izričaj prepoznala je već u 1.razredu njezina učiteljica Gordana Magdalenić koja je i potaknula njezinu kreativnost.

Gita je poslala zajedno sa svojim roditeljima i radove na natječaj Koja je dobitna kombinacija? na kojem je glavni uvjet bio upravo sudjelovanje djeteta i roditelja, a koji će također biti objavljeni u zborniku.

Gita je poslala nekoliko svojih pjesama i izvan natječaja za objavu na portalu Top generacija. Zbog izuzetne kreativnosti, njene pjesme bit će objavljene u zborniku u posebnom poglavlju Gitin kutak!

Udruga Mlada pera odlučila je svake godine na neki način nagraditi, pohvaliti i istaknuti pojedince i škole koji su dali poseban doprinos razvoju i promociji Udruge. Pojedincima se dodjeljuje titula  Ambasadora/ice Udruge Mlada pera, a škole se proglašavaju Izvorom literarnog izražavanja mladih. Za 2019. godinu titula Ambasadorice Udruge Mlada pera bit će dodijeljena upravo Giti.

Iskrene čestitke Giti na postignutom uspjehu u literarnom stvaralaštvu!

objavio: Lidija Matoša   datum: 15. 11. 2019.