Provedene humanitarne akcije u OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec

U posljednjih nekoliko tjedana učenici matične i područnih škola pokazali su koliko brinu i za potrebe drugih. U školi su provedene dvije humanitarne akcije: „Kuna za kombi“ i prikupljanje igračaka za djecu Sigurne kuće naše županije.

U sklopu akcije „Kuna za kombi“, koju provodi Društvo distrofičara, invalida cerebralne i dječje paralize i ostalih tjelesnih invalida, učenicima je bio prikazan kratak video uradak o potrebi za novim vozilom koje bi omogućilo veću sigurnost i mobilnost članovima spomenutog društva. Nakon toga, učenici su prema svojim mogućnostima donirali novac. Zajednički smo prikupili čak 1742,25 kuna.

Druga je akcija bila vezana uz akciju „Zelena čistka“ koja se provodi na razini cijele države. Ove godine, u sklopu te akcije učenici su prikupljali igračke koje više ne koriste kako bismo ih darovali djeci smještenoj u Sigurnu kuću. Učenici su donirali društvene igre, plišane igračke, razne figurice, autiće, dvd-e s crtanim filmovima pa čak i neke slikovnice. Osim što su tako razveselili djecu, očuvali su i okoliš jer igračke koje im više nisu bile potrebne, nisu bespotrebno završile u smeću.

Ovim putem još jednom, od srca, zahvaljujemo svima (učenicima, roditeljima, učiteljima…) koji su na bilo koji način doprinijeli ovim dvjema humanitarnim akcijama!

objavio: Lidija Matoša   datum: 20. 4. 2015.