Mali zbor naše škole plasirao se na državnu smotru

Učenici Osnovne škole „Petar Zrinski“ Šenkovec su 25. ožujka 2015. godine sudjelovali na 1. županijskoj smotri dječjeg glazbenog stvaralaštva- 58. glazbene svečanosti hrvatske mladeži koja se održala u Centru za kulturu Čakovec. Glazbene svečanosti hrvatske mladeži po svom su značenju državno natjecanje pjevačkih zborova djece i mladeži Republike Hrvatske i sastavni su dio natjecanja i smotri učenika i učenica osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske.

Spomenute smotre u našim krajevima nije bilo od kraja devedesetih godina te je ponovno zaživjela na inicijativu Županijskog stručnog vijeća učitelja glazbene kulture Međimurske županije i tako od ove godine ponovo ušla u katalog smotri. Ispred Županijskog stručnog vijeća učitelja glazbene kulture za koordinaciju organizacije bili su zaduženi Klaudija Vidović, prof. mentor, Zvonimir Hajdarović, učitelj savjetnik i Vladimir Novak, prof. Uz njih su za organizaciju smotre zaslužni i Međimurska županija te Osnovna škola  Jože Horvata Kotoriba koje je bila škola domaćin.

Smotra se sastoji od natjecateljskog i revijalnog djela. Zborovi koji se natječu moraju skupiti određeni broj bodova (90- 100) kako bi se plasirali na državnu smotru. Članovi prosudbenog povjerenstva koji su ocjenjivali zborove bili su Dada Ruža, prof., Branimir Magdalenić, prof.
i Dragica Karolina Šimunković, prof.

Zbor naše škole ima 28 članova i natjecao se u „A“ kategoriji u kojoj najstariji član zbora može biti 2003. godište.  Na smotri je otpjevao četiri skladbe od kojih je jedna bila zadana. To su redom sljedeće skladbe: Zaplovi barka /engl./ prepjev: Z. Grgošević;
Praznik ljeta / Goran Sučić; Kad bi drveće hodalo / Ivan J. Skender i
Ah, što volim / J. S. Bach / prepjev: Truda Reich. Instrumenatalna pratnja im je bio Davor Žličar, prof., a voditelj Vladimir Novak, prof. Osvojivši 90 bodova na ovoj smotri, mali zbor naše škole plasirao se na državnu smotru.

Čestitamo svim članovima zbora i njihovom voditelju na iznimnom rezultatu i želimo im mnogo uspjeha na daljnjem natjecanju!

objavio: Lidija Matoša   datum: 13. 4. 2015.