Veliki uspjeh naših LiDraNo - vaca

Svake godine u siječnju, pa tako i ove, učenička natjecanja započinju LiDraNo-m (literarnim, dramskim i novinarskim stvaralaštvom učenika). Iako u prilagođenoj situaciji, dakle online, i ove godine smo uživali u učeničkom stvaralaštvu i kreativnosti. Naša škola sudjelovala je u svim izrazima na svim razinama od školske do županijske i postigla izvrsne rezultate.

Osnovna škola Belica bila je ovogodišnji domaćin županijske smotre LiDraNo 16. ožujka 2021. godine. S ponosom ističemo svoje rezultate:

literarni rad Vilima Pintarića (5.b) predložen je za državnu smotru, kao i školski list Prvi koraci. Vilimova mentorica je učiteljica Marijeta Stevanović. Voditeljica školskog lista je knjižničarka Lidija Toth, a urednica redakcije Novinarske družine učenica Lara Pergar (6.a).

U dramsko – scenskom nastupu učenik četvrtog razreda Filip Sklepić, izvedbom monologa Cijepljenje, dobio je izvrsne kritike povjerenstva. Zadovoljna je bila i njegova mentorica, učiteljica Jasminka Mesarić.

Izvanredni uspjeh postigao je učenik 5.c razreda Leonardo Reich govoreći monolog Kako sam postao brat, književnika Mladena Kopjara. Oduševio je svojom originalnom i uvjerljivom izvedbom stručno povjerenstvo i državnog izbornika Ivana Đuričića te im nije preostalo ništa drugo nego Leonarda izravno plasirati na državnu razinu kako bi predstavljao Međimursku županiju krajem travnja. Leonardova ponosna mentorica je učiteljica Valentina Miller.

Svim sudionicima još jednom čestitamo na vrlo vrijednom uspjehu, a Leonardo će ime naše škole zasluženo predstaviti cijeloj Hrvatskoj.

objavio: Lidija Matoša   datum: 15. 4. 2021.