POTRAGA ZA QR PISANICAMA

Učenici 2.a i 2.b razreda zajedno su sa svojom učiteljicom informatike uživali u traženju QR pisanica.

Kako bi došli do pisanica učenici su trebali slijediti zadane upute. Svi su zainteresirano krenuli u traženje zadataka i njihovo rješavanje. Nisu mogli sakriti svoje oduševljenje kada su se približavali cilju i otkrivanju šifre za ulazak u tablet i pokretanje programa za skeniranje QR koda. I potraga za jajima je mogla započeti. Učenici su veselo istrčali na školsko dvorište ne bi li što prije pronašli QR pisanice. Svaka pisanica na sebi je imala QR kod koji su učenici skenirali uz pomoć tableta i odgovorili na prikazano pitanje. Svakim točnim odgovorom učenici su dobili broj koji im je na kraju bio potreban kao ključ za otključavanje igre na računalu. Veselju nije bilo kraja. U razredu je vladalo odlično raspoloženje i uzbuđenje, a osmjesi na licima učenika bili su pokazatelj da su učenici uživali u ovogodišnjoj potrazi za uskršnjim pisanicama.

Fotografije pogledajte u našoj fotogaleriji....

objavio: Lidija Matoša   datum: 31. 3. 2021.