Tulum slova 2019. u Knjižnici i čitaonici Šenkovec

Tulum slova u OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec postao je tradicionalan događaj kojeg učenici iz godine u godinu s nestrpljenjem očekuju.

Cilj ovog projekta je poticanje čitanja iz užitka. Čita se u ugodnom okruženju knjižnice u večernjim satima, a svatko odabire ulomak iz knjige koji želi podijeliti s drugima. Također je zanimljivo da se čita pod slabim svjetlom s upaljenim svjetiljkama ili mobitelima. Tada je užitak čitanja još veći, nastaje prava čarolija.

Ovogodišnji Tulum slova održan je 8.studenog u Knjižnici i čitaonici Šenkovec, zajedničkom suradnjom dviju knjižničarki, Božice Mezga, ravnateljice Knjižnice Šenkovec i Lidije Toth, školske knjižničarke.

Učenici koji su sudjelovali na ovogodišnjem Tulumu su: Elina Colar, Ana Kovač, Tija Šimič, Nika Grabar, Rafael Medved, Niko Slamek, Tena Šimič, Leona Grabar, David Horvat, Vito Petković, Laura Filipić, Dora Fažon, Zita Bel, Lara Pergar i Zoja Pintarić.

Nakon ceremonijalnog čitanja, učenici su krenuli na igru Lov na blago u knjižnici u kojem su najspretniji otkrili put do skrivenog blaga. Tulum smo nastavili kreativnom radionicom izrade glazbenih motiva i čestitki. Uz puno uloženog truda, nastala su prava mala remek-djela. Zahvaljujemo gospođi Davorki iz Udruge Optimizam koja je uspjela potaknuti našu kreativnost.

Nakon radionice, uslijedilo je slatko iznenađenje. Naime, učenice Tena i Leona za ovo posebno druženje ispekle su čokoladnu tortu. Da je torta bila i više nego izvrsna, dokazuju mrvice na praznom tanjuru! J

Prije rastanka i filma koji je uslijedio, uspjeli smo uspostaviti vezu preko skypa s OŠ Frana Galovića iz Zagreba te smo ukratko izmijenili iskustva i doživljaje s tuluma.

Tulum je završio nešto iza 20 sati, uz dogovor da bi se ovakva avantura mogla održati i iduće godine.

Slike pogledajte u našoj fotogaleriji...

objavio: Lidija Matoša   datum: 15. 11. 2019.